10 magyar érem, ebből 5 arany a Gdanskban rendezett kontinensviadalon! Az egyik csapat majdnem tökéletes teljesítménnyel történelmet írt.

2023.09.15. – Magyarország a múlt héten nyolcadik alkalommal vett részt a Szakmák Európa-bajnokságán, a EuroSkills Gdansk 2023 versenyen – számolt be a nemzetközi szervezőcsapat részéről a WorldSkills Hungary. Mint írják, 32 országból 576 fiatal szakember feszült egymásnak, összesen 42 hivatalos versenyszámban és 1 bemutató szakmában. Bár minden magyar díjazottnak örülünk, profilunkból adódóan elsősorban az informatikai eredményeket emeljük ki.

A magyar eredmények

A EuroSkills Gdansk 2023 Európa-bajnokságon 22 versenyszámban szerepeltek magyarok, 26 fős csapattal.
Közülük a fentebb már írt bemutató szakmában (ami a szoftverfejlesztő volt) a 21 éves Hidvégi János nyert. A fiatal webfejlesztő nagyon megérdemelten győzött, hisz’ Sisák Zoltán szakértő irányításával másfél évig készült a megmérettetésre, írja a HVG.

A WorldSkills a szoftverfejlesztő kategóriában elért eredményéért kiemeli Lakos Bencét is, akinek szintén nagy taps jár a versenyszám 2. helyezéséért.

Szintén fantasztikus eredményt ért el a kétfős csapatban induló Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt (lenti kép). A két fiatal Csőke János tréningjének köszönhetően lett a legjobb rendszerüzemeltető, de nem akármilyen versenyzéssel: a 97 százalékos teljesítményük példa nélküli a verseny történetében.

Ugyancsak szép eredménnyel térhetett haza Lengyelországból Farkas Bálint és Kovács Erik, akik az ipari robotika ezüstérmét hozták el, valamint Kovács Márton és Ferenczi Krisztofer is – ők a mechatronika szakma bronzérmesei lettek.