Életmód

Lesz itt baj: kiderült, hogy nem igazán ismerjük fel az AI videókat

Gábor János

2024.03.11. – A HarrisX új, kizárólag a Variety Intelligence Platform (VIP+) számára rendelkezésre bocsátott adatai szerint az amerikai fogyasztók nehezen tudják megkülönböztetni az emberek által rögzített videókat az OpenAI Sora nevű AI-jának szövegből generált videóitól. A magazin összefoglalója alapján az az ijesztő helyzet állt elő, hogy az ember által kivitelezett, művészi kisfilmeket inkább tartották „hamisnak”, mint a mesterséges intelligencia által készített felvételeket.

Forrás: OpenAI – Sora

A hetekkel a vitatott szoftver bemutatása után végzett felmérés során az amerikai felnőttek többsége nyolc videóból öt esetében tévesen tippelt arra, hogy a mesterséges intelligencia vagy egy ember készítette-e. A tesztfelvételek fele érkezett a Sora bemutatóvideói közül, és bár mindegyik nagyon realisztikusnak tűnik – beleértve a kaliforniai Big Sur régióról vagy az aranyláz idején játszódó, nagyszabású történelmi film fizikai kulisszáit meghazudtoló „drónfelvételt” – száz százalékban hamisítványok, amelyek jórészt megtévesztették a szűz szemeket.

Erről 44 százalék hitte azt, hogy emberek munkája:

Erről még kevesebben tudták megmondani, hogy AI-val készült – 60 százalék azt mondta, tuti, hogy emberek forgatták (pedig nagyon nem):

 

Itt vannak az arányok – a piros mező azt jelöli, mennyien mondták az egyes felvételekről, hogy AI készítette, míg zölddel azt mutatják, mekkora arányban hitták emberi munkának:

Forrás: Variety

Talán nem meglepő, hogy a HarrisX felméréséből az is kiderült, hogy a válaszadók nagy többsége úgy véli, az amerikai kormánynak olyan szabályozást kellene hoznia, ami előírja, hogy a mesterséges intelligenciával létrehozott tartalmakat korrekten meg kell jelölni, ahogy azt a fotók esetében törvény nélkül is meg fogja tenni, például a Meta és a Google – a Facebookon, azt Instagramon és a YouTube-on. A teszt résztvevői ugyanilyen határozottan állították, hogy minden tartalomformátumra – videókra, képekre, szövegekre, zenére, feliratokra és hangokra – kiterjedő szabályozásra lenne szükség.

Amikor bemutatták az AI által generált videókat, és tájékoztatták a válaszadókat arról, hogy a Sora készítette őket, megkérdezték, hogy érzik magukat. A reakciók között a pozitív és a negatív válaszok keveredtek, a kíváncsiságtól (28%), a bizonytalanságtól (27%) és a nyitottságtól (25%) a szorongásig (18%), az inspiráltság érzetéig (18%) és a félelemig (2%).

Még szebb az, amikor tök valódi képeket hisz a világ kamunak:

Gábor János

Korábbi cikkek

Fortnite-játékelemmel bővülhet hamarosan a PUBG

2024.03.11. - Az ARMA III igazi reformátornak számít, legalábbis ma már pontosan meg tudjuk mondani,…

18 perc telt el azóta...

Ezek a Warzone legjobb fegyverei a Season 2 Reloaded után

2024.03.11. – December 6-án hivatalosan is elstartolt a Warzone és a Modern Warfare III első…

48 perc telt el azóta...

Az Activision-Blizzard volt vezetőjének kezébe kerülhet a TikTok

2024.03.11. - Bobby Kotick, az Activision Blizzard korábbi vezérigazgatója - aki tavaly év végén távozott…

1 óra telt el azóta...

Eldobtuk az agyunkat tőlük: a Dragon Ball 10 legikonikusabb pillanata

Gábor János 2024.03.11. - A Dragon Ball generációk kedvence, szóval sosincs rossz pillanat arra, hogy…

2 óra telt el azóta...

Sokan kiakadtak a Sony-ra, pedig a PlayStation exkluzivitás még mindig fontos

2024.03.11. - Tudom, hogy néha nagyon nehéz elfogadni, de sajnos (vagy nem sajnos) úgy tűnik,…

2 óra telt el azóta...

Ezek a világ legnagyobb CPU hűtői: amikor a méret a lényeg

2024.03.11. - A modern processzorok bizony nem szerénykednek, ha fogyasztásról van szó. A nagyobb éhség…

3 óra telt el azóta...