Sokak szerint az első volt mindmáig a legjobb All-Star gála, a mostani inkább csak egy reklámfogás.

Az év utolsó hivatalos, nagyobb volumenű Riot rendezvénye az All-Star gála idén sem maradhatott el, bár voltak olyan visszajelzések a nézőktől, amik azt sugallták, nem feltétlenül lett volna baj, ha a 2019-es kimarad.

Tény, az első ilyen jellegű gála – 2016 – még teljesen más formulát követett, akkoriban a kiemelt régiók legjobb 5 játékosa csapott össze egy trófeáért. Ez egy ideig fenntartható volt, imádták is a nézők, de a profik kevésbé, ugyanis egy kimerítő kompetitív év után a legtöbben már pihenni szerettek volna a világbajnokság után, nem ráfeszülni a játékra.

Sajnos ez idővel rányomta a pecsétjét a gála színvonalára, ma már például tartalomgyártókkal is fel van töltve az All-Stars, s csak néhány profi az, aki elutazik a rendezvényre.

A nagyobb klubok és a profi játékosok zöme ezt nem bánja, cserébe a nézők nem elégedettek. Idén a TFT volt a legnagyobb szálka a gála követőinek szemében, többen nem értették, hogy miért kell ennyire erőltetni az autobattlert.

Kellemetlen sajnos, hogy az „all-star” nevet ma már egy olyan rendezvényre használják, ahol régiónként maximum két profi mutatja meg magát, ráadásul az 1v1 bajnokságon kívül semmi érdemlegeset nem csinálnak.

Faker és Tyler1 a 2018-as All-Star gálán – League of Legends Nexus

Ráadásul idén a játékmódok mennyiségéből is visszavettek, tavaly ugyan ezzel a formátummal egy bónusz showmeccs, valamint egy 2v2 torna is belefért az All-Star keretei közé.

Egy szó mint száz, kezdi elveszteni nimbuszát a gála, az egyre nagyobb érdeklődést generáló világbajnokság után nem biztos, hogy érdemes értékes erőforrásokat pazarolni egy olyan rendezvényre, ami elsősorban a rajongóknak szólna, ám őket a látottak elkeserítik, vagy némi túlzással teljesen hidegen hagynak.

https://www.facebook.com/groups/lolhungary/

×