A NASA a honlapján magyarázta el, hogy a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén lévő baktériumok mutálódtak, már mások, mint földi társaik.

⚡ = villámhír. Kevés szöveg, csak a lényeg, gyorsan.

2024.04.24. – A NASA nemrég saját honlapján magyarázta el, hogy a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén lévő baktériumok mutálódtak, és megváltoztak földi társaikhoz képest. Dr. Kasthuri Venkateswaran, a NASA Jet Propulsion Laboratory vezető kutatója az úgynevezett Enterobacter bugandensis tizenhárom törzsét vizsgálta, egy olyan baktériumtípust, ami a Földön köztudottan gyógyszerrezisztens. Az eredményeket egy új tudományos közleményben tették közzé, és a NASA szerint a törzseket egy ideig az ISS fedélzetén izolálták. Az ISS fedélzetén töltött idő alatt ezek a törzsek mutálódtak, és genetikailag és funkcionálisan is megváltoztak a Földön található társaikhoz képest.

Az űrügynökség szerint ezek a baktériumtörzsek több más mikroorganizmussal együtt, izoláltan tudtak élni, és egyes esetekben potenciálisan segítették a többi organizmus túlélését. Miben különbözik tehát az ISS a Földtől? A NASA elmagyarázza, hogy az ISS fedélzetén minden mikrogravitációnak, sugárzásnak és megemelkedett szén-dioxid-szintnek van kitéve. Ez a környezet lehetőséget ad a kutatóknak arra, hogy a baktériumokat extrém és egyedülálló környezetben tanulmányozzák.

A NASA szerint az ebbe a környezetbe behurcolt mikroorganizmusoknak alkalmazkodniuk kell a túléléshez, ami lehetőséget ad a kutatóknak a baktériumok tanulmányozására, ami remélhetőleg pozitív olyan eredményeket hoz. Szóval ha úgy tetszik: az űrállomáson vizsgált, mutáns baktériumok segíthetnek olyan baktériumok ellen felvenni a versenyt a Földön, amik ellenállnak a gyógyszereknek. Szerencsére ezek nem olyan baktériumok, amik veszélyesek az emberre, de azért nem árt megvizsgálni őket, hogy az űrállomáson dolgozók élhető környezetben dolgozzanak.

Ezt láttad már?

7 brutális bosszúfilm, amit muszáj látnod, ha eddig kimaradt az életedből

×