Gaming

A Netflix a játékaival is példát mutat – A játékokból egyetlen forintot sem keresnének

A Netflix Gaming bejelentése sokakat meglepett, hiszen a szórakoztatóipar ezen ágazata ha nem is áll olyan messze a streaming platformtól, azért egészen meglepő húzás volt egy saját videojátékos részleg felhúzása. A Netflix pedig nem is szeretné elaprózni a dolgot és a saját belsős stúdióival tulajdonképpen egy teljesen újfajta modellt dolgozna ki.

Ez a modell a saját filmes és sorozatos univerzumainak bővítése, melyeket nyilván játékokkal lehet a leghatékonyabban kivitelezni. Ahhoz viszont, hogy a lehető legszélesebb körben legyenek fogyaszthatóak a játékos adaptációk (és a legkönnyebben integrálhatóak is legyenek az alkalmazásba) úgy döntöttek, hogy a legnagyobb, de sokszor mostohán kezelt játékos piacra, a mobilplatformokra lőnek.

A vállalat azonban még ezen belül is egy különös stratégiát választ. A bevételszerzés helyett ugyanis az előfizetők szórakoztatását helyezik előtérbe.

A Netflix ugyanis nem csinál a játékai számára egy külön csomagot, vagyis azokat bárki elérheti egyenesen az alkalmazásból. Ezekért a játékokért pedig nem kell külön fizetni sem, vagyis jóformán azt is mondhatjuk, hogy ugyanazért a pénzünkért több mindent kapunk. Ez persze egy mobiljáték esetében mondhatni szokásos fogás, hogy ingyenesen játszható, de itt jön a következő rendhagyó dolog.

Ezek a játékok nem tartalmaznak majd semmilyen reklámot, és alkalmazáson belüli tranzakciókkal sem tömik őket ki. 

Ez pedig azért lehet furcsa, mert az ingyenesen játszható játékoknak pont az a „trükkje”, de inkább bevételi forrása, hogy reklámokat jelenítenek meg, direkt lassítják a játékmenetet, amit pénzért lehet felgyorsítani, illetve megannyi in-game vásárlással bombázzák a játékost. Nos, ezek egyike sem lesz megtalálható a Netflixes címekben.

A Netflix mindezt kifejezetten az előfizetők megtartásáért teszi. Minél több és minőségibb, kevésbé frusztráló tartalom van a platformon, az emberek annál tovább maradnak előfizetők. Ezt akár úgy is lefordíthatnánk, hogy mindent az előfizetőkért, amiért őszintén csak dicsérni lehet a szolgáltatót.

Az viszont, hogy ezek a játékok ténylegesen milyenek lesznek még egyáltalán nem tudni. A saját belsős fejlesztéseik még nagyon korai fázisban járnak, és csak annyit tudhatunk, hogy többféle stílussal meg fognak majd próbálkozni. Erre talán az egyik legékesebb bizonyíték – és biztosíték – a méltán elismert Oxenfree mögött álló fejlesztőcsapat, a Night School Studios felvásárlása, akiket hamarosan újabb, hasonló minőséget képviselő stúdiók követhetnek.

via – TweakTown

Bódi Dániel

Korábbi cikkek

9 év után megtalálták a legjobban elrejtett titkot is a The Witcher 3-ban

Bódi Dániel 2024.04.14. - Lehet velem vitatkozni arról, hogy melyik a valaha készült legjobb videojáték,…

5 perc telt el azóta...

Újraindítják minden idők egyik legjobb szuperhősös sorozatát, a Hősöket

Bódi Dániel 2024.04.14. - A cím olvasatán menten a szívükhöz kapó Hősök ősrajongók számára egyszerre…

58 perc telt el azóta...

4 remek videojáték, amit már sehol sem tudsz megvenni | 2.

Bódi Dániel 2022. 11. 15. - Mint újságíró és ex-fejlesztőpalánta általában a játékok legális forrásból…

5 óra telt el azóta...

A 2000-es évek 9 legjobb anime-sorozata, amiken generációk nőttek fel

Bódi Dániel 1. Dragon Ball és a Z Ha anime, akkor Dragon Ball. Persze most…

6 óra telt el azóta...

Íme a bolygó 5 legnagyobb videojáték-gyűjteménye valaha

Gábor János 2022. 07. 27. - Kritizált már a párod, a családod, vagy valamelyik barátod…

7 óra telt el azóta...

Hideo Kojima 100 év múlva, halottan is játékokat akar csinálni

Németh Dávid 2022. 12. 25.  - Hideo Kojima szerint nem kell aggódnia azoknak, akik a…

8 óra telt el azóta...