A Jumurdzsák gyűrűje egy magyar fejlesztésű játék, mely 2006-ban jelent meg először, filmes jeleneteivel pedig igazán különleges játékélményt nyújt.

A Jumurdzsák gyűrűje című játékot az Amerikában, Angliában és Ausztráliában is működő PCGamer is méltatja, a játék megjelenéséről még külön hírt is lehoztak, nosztalgikus érzelmekkel átitatva. Valóban: a magyar fejlesztésű kalandjáték megjelenésekor külföldön is népszerűvé vált, hiszen 2009-ben angol feliratos verziót is kapott, 2015-ben pedig iPhone-ra és iPad-ra is megjelent.

A Private Moon Studios projektvezetője a Leet.hu-nak adott exkluzív interjút.

„A játék nemzetközi megjelenésének 10. évfordulóját ünnepeljük, aminek alkalmából már a Steam-en is elérhető, egy régi partnerünk, az Anuman Interactive közreműködésével. A játékot kissé meg is újítottuk, például a szövegeket tekintetében újdonságokra is lehet számítani” – mondta a Private Moon projektvezetője.

A játék műfaját tekintve interaktív film, mely eredetileg Eger számára készült alternatív városmarketing eszközként. A játékban a főhős szemszögéből láthatjuk az eseményeket, mely során filmes jeleneteken keresztül kalandozhatunk végig a történeten. A főszerepekben neves színészek láthatók: többek között Görög László, Jordán Adél, Bárdy György, Szerendnyey Béla. (Nem kis nevek, érdemes utána olvasni!)

A játék tervező-fejlesztője egyébként Marosi Z. Tamás, ismertebb nevén Pierrot, akit talán hazai közönségnek nem kell bemutatni, zenei munkássága jól ismert. Az Otthon című főcímdal szintén is az ő szerzeménye, közösen Jamie Winchester-rel. Az angol verzión Jamie, a magyaron Pierrot énekli.

Megjelenésekor a GameBoomers amerikai portál is pozitívan nyilatkozott a játékról, ahol az első 10 legjobb kalandjáték között szerepelt. Angol nyelvű végigjátszásuk a mai napig elérhető a honlapon. Magyarországon a játék ráadásul az e-Fesztiválon interaktív történetmesélés kategóriában nyert díjat 2007-ben.

„Ami még sikeresebbé tette a játékot, hogy már akkor 2006-ban, a Google Street View megjelenése előtt bejárhatók voltak Eger utcái a játékban” – emeli ki a kiadó.

A Steam-es verzió jelenetei magyar nyelven szólalnak meg.

„A Steam-en megjelent verzió hangja magyar, de minden angol feliratos. Ezen kívül minden rejtély, leírás, a menü angol nyelvű. Régen sok külföldi ódzkodott attól, hogy magyar nyelvű játékkal játsszon, ezért egy későbbi játékhoz (Miazma avagy az ördög köve) készítettünk angol szinkront a jelenetekhez, azonban sokan hiányolták a magyar hangot” – teszi hozzá Lapikás Judit.

A játék története

Jonathan a 30-as éveiben járó, amerikai oknyomozó újságíró. Magyar gyökerekkel rendelkezik, ezért kiválóan beszéli a nyelvet. Szabadságra jön Magyarországra, mert szeretné meglátogatni édesanyja szülőföldjét. Ugyanakkor van két titokzatos levél a családi hagyatékban, amelyek szálai szintén ide, pontosabban Egerbe vezetnek, és úgy dönt, ennek is utánajár. Hamar felismeri azonban, hogy ténykedéseit nem mindenki nézi jó szemmel. A nyaralásból izgalmas nyomozás lesz múltból érkező üzenetek és egy különleges gyűrű után – mely végül elvezeti őt egy időgép rejtekhelyére. Eközben számos rejtélyre derül fény, Jonathan megfejti Gárdonyi Géza titkosírását, Schubert szimfóniájának rejtett üzenetét és egy XIV. századbeli bombát is készít. Egy szerelem is szövődik – lehet, hogy Jonathan véglegesen otthonra talál Egerben…

  • Több mint 30 bejárható helyszín
  • Több mint 800 interaktív panorámakép
  • Kiváló színészek
  • Multimédia enciklopédia Egerről (a magyar verzióban)
  • Főcímdal Pierrot előadásában
  • Extrák: bemutató filmek & interjú a készítőkkel

 

A játéknak egyébként folytatása is van, Miazma, avagy az ördög köve címmel, mely szintén Jonathan Hunt történetét dolgozza fel. A YOOMURJAK’S RING a Steam-en 9,99 euróért érhető el.

Te ki fogod próbálni?

×