Tech/Tudomány

Gamerek álma: a Keychron is analóg billentyűzettel jelentkezik

2023.12.10. – Manapság már senki sem lepődik meg, amikor több tízezres összegek merülnek fel egy-egy periféria kapcsán. Ez azonban kicsit megtévesztő is lehet. Igen, könnyedén eltapsolhatunk akár százezreket is egy-egy fejhallgatóra vagy billentyűzetre, ám az alsóbb kategória is élhetőbb lett. Míg régebben jól meg kellett néznünk, hogy milyen szenzor van egy egérben, manapság már 10 ezer környékén is hibátlan rágcsálókat kaphatunk. Ahogy bizony a mechanikus billentyűzetek is egyre olcsóbbakká, elérhetőbbé váltak az idő folyamán.

Keychron analóg billentyűzet

Természetesen a fejlődésnek sem szabad gátat szabni. Az elmúlt évek legnagyobb ugrása egyértelműen a vezeték nélküliség volt. 2023 végére eljutottunk oda, hogy szinte minden nevesebb gyártó rendelkezik wireless egérrel, billentyűzettel vagy épp fejhallgatóval. Míg régen komoly hátránnyal járt ezek használata, manapság kábel szintű késleltetést kaphatunk. Ráadásul a feltörekvő gyártók is egyre nagyobb szeletet követelnek maguknak, az agresszív árazással ezt könnyen el is érik. Remek kérdés lehetett tehát, hogy mi lehet a következő nagy ugrás például a gamer billentyűzeteknél.

A Keychron is analóg billentyűzettel rendelkezik

A fenti kérdésre pedig 2023 során meg is kaptuk a választ. Az analóg billentyűzetek vehetik át az uralmat a gaming szegmensben. Az analóg kapcsolók több előnnyel is rendelkeznek:

  • Villámgyors érzékelés és adattovábbítás
  • A kapcsoló nem csak 0 és 1 jelzéssel rendelkezik, hanem bizonyos lépésszámon belül jelezni tudja azt is, hogy épp milyen pozíciónál tart a lenyomás. Ezt a kapcsolók alá beépített Hall szenzor és a kapcsolókba beépített mágnes segítségével határozza meg, gyakorlatilag a mágneses tér megváltozását alakítja át 0 és 100% közötti értékre.
  • Autós játékokban, szimulátorokban ennek köszönhetően gyakorlatilag a gázadagolás is kivitelezhető, nem 0 és padlógáz között kell lavíroznunk.
  • Sokkal kevésbé érzékenyek a dupla bevitele
  • Brutálisan személyre szabható a lenyomás, felengedés érzékelése

Eddig a SteelSeries, a Razer és a Wooting rendelkezett ilyen kialakítású billentyűzettel a nagyok közül, ám immáron a Keychron is beszáll a buliba. A Q1 HE 75%-os kialakítással, ANSI és ISO kiosztással várja a játékosokat. A vezeték nélküli kapcsolat sem maradhat el, Bluetooth és lag-mentes 2.4 GHz is a vásárlók rendelkezésre áll majd. Az anyaghasználatra sem lesz panasz, közel 2 kilogrammos perifériáról beszélhetünk. A technológiát azonban meg kell fizetni, 80 ezer forint feletti árcédulára készülhetnek a potenciális vevők.  

Ha érdekelnek az analóg billentyűzetek:

Arpi

Korábbi cikkek

Így törik az Apple Vision Pro – hát persze, hogy rögtön letesztelték

Gábor János 2024.02.05. - Folytatódik a nemzetközi kütyüzúzó bajnokság: vannak YouTuberek, akik egész egyszerűen nem…

1 perc telt el azóta...

Nagyot megy a tanár a neten, aki Assassin’s Creeddel tanít történelmet

2024.02.05. - Megmondom őszintén, nagyon örülök annak, amikor a videojátékoknak gyakorlati haszna lesz az oktatásban…

1 óra telt el azóta...

Ez is eljött: ekkor érkezhet PS5-re a Starfield és több nagy Xbox exkluzív

Gábor János 2024.02.05. - Egyre több jel mutat arra, hogy a PS5 platformon játszó gamerek…

2 óra telt el azóta...

Megjelent egy remek Csillagkapu-játék a Steamen, amit ingyen kipróbálhatsz

Bódi Dániel 2024.02.04. - Hiába adja magát a Csillagkapu hatalmas univerzuma, a játékfejlesztők nem különösebben…

13 óra telt el azóta...

Ezzel a Warzone fegyverrel apríts a Season 1 utolsó napjaiban

2024.02.04. - A Warzone és Modern Warfare III második közös szezonja február 7-én érkezik a…

15 óra telt el azóta...

Mostantól gyerekjáték lesz feltelepíteni a Windows nyílt forrású klónját

2024.02.04. - A ReactOS egy nyílt forrású projekt, melynek célja, hogy egy mikrokernel alapú, a Windows NT, Windows 2000 és  XP alkalmazásaival és drivereivel kompatibilis operációs…

15 óra telt el azóta...