Tech/Tudomány

Gusztustalan csalás volt a Squid Game kriptó – 1 milliárd forinttal rántották le az embereket

Nem minden hype coin kamu, de minden kamu hype coin – shitcoin. Akár így is szólhatna az a mondás, ami a nemrégiben feltűnt újabb kriptovalutás csalást is tökéletesen jellemzi, amely a Netflix legújabb és legnagyobb sorozatának, a Squid Game hírnevét használta ki.

Persze messziről lehetett látni a dolgot, hiszen önmagát ‘Play to Earn’ modellel hirdette, azért bőséggel be lehetett tárazni belőle valódi pénzzel is, de már a tokent hirdető weboldal is tömve van helyesírási hibákkal, a legesleggyanúsabb azonban az lehetett, hogy nem igazán lehetett továbbértékesíteni a tokent.

Pontosabban kizárólag a játékkal nyerhető Marbles-el. A gond ezzel csak az, hogy ahogyan ment fel az árfolyam, a játék beugrójaként szolgáló SGT is úgy drágult.

Sajnos az ilyen hype coinos scamek naponta tucatjaival találnak naiv befektetőkre, köszönhetően a kriptovaluták hihetetlen és hirtelen jött népszerűségének, illetve a Bitcoint körüllengő gyors meggazdagodásról szőtt mítosznak. Ezért pedig olyanok is beleszállnak az ilyen valutákba, akik nem feltétlenül értenek hozzá.

A Squid nevű token értéke például néhány nap alatt több ezer százalékkal ugrott meg, ami még tovább generálta az őrületet körülötte, aminek a vége nyilván óriási meggazdagodás lett. Csakhogy nem a kis és nagy befektetők tettek szert hihetetlen pénzre, hanem a csalás mögött álló alak, vagy alakok.

A Gizmondo becslése szerint a Squid Game-es kriptovaluta kiötlői 3,38 millió dollárral, több mint 1 milliárd forinttal léptek meg a kereskedési tevékenység leállítását követően.

Az ilyen és ehhez hasonló hype coinokból naponta több ezer születik, ezért is kell nagyon óvatosnak lenni a vásárlásokkal. Mivel a decentralizált kriptopiac szabályozás és szabályozó szerv nélkül működik, a csalók által elnyelt pénz visszaszerzésére nagyjából nulla közeli az esély. Különösen az olyan kriptotőzsdéken kell elővigyázatosnak lenni, mint amilyeneken a Squid tokeneket is árulták – a PancakeSwap-on és a DODO-n, de sehol nem érdemes értő vélemény nélkül beleugrani ilyen üzletekbe, csábítson az bármekkora gazdagsággal is.

Bódi Dániel

Korábbi cikkek

Vajon tényleg egy szimulációban élünk? – A „valóság” csak egy Mátrix?

Gábor János 2023.10.03. - Sokan bíznak benne, hogy egyszer jön egy nagy ébredés, és kiderül,…

12 perc telt el azóta...

Az 5 leggyomorforgatóbb dolog, amit a YouTube-on láthatsz

Gábor János 2023.10.02. - A legnagyobb videó megosztón annak ellenére is elérhetnek sokkoló tartalmakat a…

1 óra telt el azóta...

Így néznének ki a világ országainak saját Pókemberei – MAGYAR is van

RP 2023.10.02 – A 2022-es évben utat tört magának az AI és bizony 2023-ban sem…

22 óra telt el azóta...

Olyan titkot rejtenek az iPhone-ok kijelzői, amit magunktól sosem találnánk

Bódi Dániel 2023.10.01. - A gyártók részéről bevett szokás, hogy a gyártási folyamatot megkönnyítendő mindenféle…

23 óra telt el azóta...

A leghíresebb zenészek rúgják az AI-t: Billie Eilish, Katy Perry is beszállt

Gábor János 2024.04.06. - Óriási a cirkusz a zenegeneráló AI-k miatt, hiszen azokat - a…

23 óra telt el azóta...

30+-os gamer vagy? – 5 fontos szabály, amit jó, ha még most megfogadsz

Bódi Dániel 2022. 10. 21. - Annyira jó végre egy olyan világban élni, ahol nem…

1 nap telt el azóta...