Tech/Tudomány

A Panasonic most a japán okosvárosban teszteli a futárrobotokat

Lassan semmin sem lepődünk meg, ha Japánról van szó. Ott valóban mindenféle technológiai vívmány teret kaphat, legyen az önvezető busz, robotpincér vagy robotfarkas. Ráadásul mindig ők az elsők, akik először próbálják ki a legnagyobb újdonságokat: olyanokat, melyeket pár éve még csak sci-fi filmekben láthattunk.

A Panasonic most egy japán „okosvárosban” teszteli a szállítórobotok nyilvános elfogadását.

Ennek az automata, önvezető szállítórendszernek a tesztelése még 2020 novemberében indult, a folyamat pedig most lép a második szakaszba. Alig néhány hét múlva a robotok megkezdik az áruszállítást egy kisvárosban.

A Panasonic új szállítórobotja legfeljebb 4 kilométer / órás sebességgel halad, és távolról felügyelik annak működését egy irányítóközpontban. Ha szükséges, átveszik az irányítást, de egyébként a robotok mindent egyedül csinálnak.

„Az emberekkel szorosan együttműködő szállítórobot-szolgáltatással az a célunk, hogy hozzájáruljunk egy élénk közösség létrehozásához, ahol az emberek és a mobilitás együtt élnek. Sajnos nagyon kevés ember dolgozik futárként, ami megnehezíti a szolgáltatást” – írta a Panasonic.

A robotokat egyébként a Fujisawa Fenntartható Okosvárosban tesztelik, egy hatéves városfejlesztési kezdeményezés részeként. A robotok most februártól tehát házhoz szállítanak az emberekhez, közben azt vizsgálják, hogy az emberek mennyire fogadják a robotokat. A Panasonic szerint erre nagy szükség van most, hiszen a járvány miatt nagyon sokan rendelnek házhoz termékeket és legfőképpen élelmiszert. A legtöbben pedig érintésmentes megoldást keresnek.

Természetesen sokan gondolják, hogy az önműködő robotok nem váltják fel az emberi munkaerőt, ám hogy ez mennyire valós aggodalom, az a teszt alapján kiderül.

A Fujisawa Fenntartható Okosváros kezdeményezés 2014-ben indult. A több mint 2000 embernek otthont adó fejlesztés egy volt fujisawai Panasonic gyár helyén található. 18 állami és magánszervezetet foglal magába. A közösség célja, hogy mintaként szolgáljon a fenntartható fejlődéshez, és hogy megmutassák, hogy a technológia hogyan tudja kezelni az energetikával, biztonsággal, mobilitással és egészséggel kapcsolatos kihívásokat a városokban.

 

DV

Korábbi cikkek

Ez a fegyver lehet a Warzone Season 3 legnagyobb nyertese

2024.04.01. – Már csak néhány nap választ el minket a Warzone és Modern Warfare III…

4 óra telt el azóta...

Kiderült, hogy mikor kerül ki a 28 éves Wordpad a Windowsokból

2024.04.01. – Nem titok, hogy a Microsoft folyamatosan igyekszik formálni a Windows 11, de még…

5 óra telt el azóta...

Remekeltek a magyarok a Counter-Strike 2 első Major versenyén

2024.04.01. – Március 31-én véget ért a Counter-Strike 2 első Major eseménye. Körök kimenetelét is befolyásoló bugokban,…

5 óra telt el azóta...

Tényleg hatalmas ugrással érkezhet az AMD Ryzen következő generációja

2024.04.01. – Az AMD jelenleg még két foglalatot is életben tart. Bár már 2022 őszén…

5 óra telt el azóta...

Imádni fogod Rebirth újítását, ha utálod az unalmas Warzone meccseket

2024.04.01. – A Warzone játékosok már hatalmas lázban égnek, hiszen április harmadikán startol az új…

5 óra telt el azóta...

Már „miniagyakból” álló bioszámítógépekkel kísérleteznek a tudósok

2023.12.14. – A tudósok azt mondják, hogy még mindig gyerekcipőben jár az agykutatás. Temérdek feltérképezetlen…

6 óra telt el azóta...