Hardver

Titkos tipp, hardcore gamereknek – HyperX Alloy Origins 60 a tesztpadon

Aki figyelt az utóbbi időben, annak feltűnhetett, hogy a HyperX egyre keményebben próbálkozik megnyerni a gamerek kegyeit. Az Alloy Elite és Alloy RGB sorozat után pedig itt az Alloy Origins 60-as, amivel az épp aktuálisan hódító 60%-os kiosztást hozták el, méghozzá nem semmi minőségben.

Doboz

Nos, a HyperX nem aprózta el, de azért olyan óriási túlzásba sem estek. A szokásos leírásokon túl kapunk egy kupakleszedőt, aminek a használata elég nehézkes, mellé pedig érkezik pár extra kupak. Gyakorlatilag mi dönthetjük el, hogy mennyire szeretnénk letisztultan tudni a billentyűzetet.

Külső

A 60%-os billentyűzetekhez mérten elfelejthetjük a NumPadot, a funkcióbillentyűket.

Szerencsére a HyperX mérnökei gondoltak azokra is, akik nem csak játékra használnák az Alloy Origins 60-at, alulról nézve feltűnnek ugyanis a hiányzó gombok, amiket az FN lenyomásával hívhatunk elő.

Maga a billentyűzet külseje nem az az extravagáns, de a vadabb space billentyűvel egészen szerethető. A beépített fényáradat pedig ezúttal is elképesztő méreteket ölt, egy diszkóban is elismeréssel adóznának az Alloy Origins 60 látványának. Persze szabályozhatjuk a fényerőt kedvünk szerint, így aki nem szereti az efféle úri huncutságot, az akár ki is kapcsolhatja az egészet.

Anyaghasználat

Na ez az a rész, ahol az Alloy Origns 60 igazán nagyot tud domborítani. A fém váz már eleve a prémium kategóriába pozícionálja, amire a duplafalú PBT kupakok teszik rá a koronát. Öröm látni, hogy egyes gyártók eleve PBT-t használnak, aminek köszönhetően nem kell attól tartanunk, hogy 1 év múlva kezd szétkopni a billentyűsapka.
Maga a kupakok kidolgozottsága is figyelemre méltó.

Persze nem azt állítjuk, hogy ez a szakma csúcsa, de az árcédulára pillantva sok gyártó használ ABS kupakokat ebben a kategóriában is.

A fém vázat alulról vizsgálva megtalálhatjuk az extra vastag talpakat, amik ráadásul két állásban funkcionálnak.
A billentyűzet mellé egy szövet borítású kábelt kapunk, ami ráadásul lecsatlakoztatható. Szóval, ha valaki esetleg moddingra adná a fejét ne adj’ Isten, akkor könnyedén cserélheti a kábelt. Arról már nem is beszélve, hogyha netán évek múlva megtörne, akkor sem kell kukáznunk a billentyűzetet.

A hozzáadott kábel egyébként kellően masszív, kissé merev, amit egy billentyűzetnél el tudunk nézni, hiszen (jó esetben) nem mozgatjuk túl sokat.

Teljesítmény, használat

A Cherry MX mintájára épülő saját HyperX kapcsolókat találunk a kupakok alatt. A HyperX Red kapcsolói nagyon hasonlítanak a Cherry MX Redekhez. Ugyanúgy 45 g erő kifejtése után érzékelik a leütést, viszont egy picit gyorsabb, mint a német gyártó kapcsolói. 2 mm helyett ugyanis 1,8 mm után érzékeli a leütést, emellett a kapcsoló teljes útja is rövidebb. 4 mm helyett mindössze 3,8 mm.

Hogy ez mit is jelent a gyakorlatban? Nos, a lineáris kivitel adja magát, viszont kicsit hamarabb érzékeli a leütést a HyperX kapcsolója. Nincs semmiféle visszajelzés, mint a Brown vagy Blue kapcsolóknál, ami nekem őszintén szólva hiányzott. Rossz hír, hogy más kapcsolóval egyáltalán nem árusítják. Jó hír viszont, hogy a Cherry MX garantált 50 millió leütésével szemben itt 80 millió leütést garantál a gyártó.

Játék közben nem éreztem túl nagy különbséget a Cherry MX érához képest. Teljesen jól használható. Egyedül az US kiosztásnak betudható lapos enter idegesített. Az í hiányát azok érezhetik, akik nem csak játékra szeretnék használni. Persze ott van mindenkinek az Altgr + J kombó, de persze érthető, ha valakit frusztrál a kiosztás. Sajnos a nekünk szimpatikusabb UK verzió nem létezik a termékből, pedig úgy lenne teljes az élvezet.

Szoftver

Az Elite II-nél már láthattuk az amúgy remekül működő szoftvert, ami ha még béta állapotban is van, de legalább van. Az Ngenuity névre hallgató megoldás egyébként modern, letisztult és könnyen kezelhető. A beállításokon túl ezzel tudjuk frissíteni a billentyűzetünkön a firmware-t, ami pillanatok alatt megvan szerencsére.

 

Kapunk egy élő előnézeti módot, amivel egyből eldönthetjük, hogy hogy tetszik az adott beállítás. A színeken túl pedig minden egyes billentyűt átbindelhetünk, sőt a makrók sem maradtak ki a repertoárból.

A HyperX Alloy Origins 60-at megtaláljátok a Leet.hu webshopban!

Köszönjük a lehetőséget a HyperX csapatának! (a billentyűzet hivatalos adatlapját erre találjátok)

Galéria

DV

Korábbi cikkek

SIESS! – Gyönyörű és iszonyú félelmetes horrorjátékra csaphatsz le ingyen

Bódi Dániel 2024.02.01. - Néhány napja kezdetét vette a GoG évi első nagy játékakciója, ahol…

31 perc telt el azóta...

Zene füleinknek! – Külön Gitárkontroller érkezik a Fortnite Festivalhoz

2024.02.01. - A zenei játékok és a hozzájuk készült hangszeralakú vezérlők nagyon népszerűek voltak a…

44 perc telt el azóta...

Kiszivárgott: ennyire dögerős chip kerülhet az iPhone 16-ba

Gábor János 2024.02.01. - Az új iPhone termékcsaládba kerülő chip annyira gyors lesz, hogy már…

3 óra telt el azóta...

Para és INGYENES – Már tölthető az új Silent Hill játék PlayStation 5-re

2024.02.01. - A Silent Hill egy olyan játék, ami számtalan rajongó számára egy kihagyhatatlan klasszikus.…

4 óra telt el azóta...

Arat a TikTok, jön fel az streaming – ezeket az appokat zabálják a gyerekek

Gábor János 2024.02.01. - Mintegy 400 ezer család és iskola bevonásával készített nemzetközi kutatást a…

4 óra telt el azóta...

Idén is jön Sonic, de a Metro VR is ütni fog – Ezt tartogatta a State of Play

2024.01.31. - Január második felében egyre több pletyka keringett arról, hogy a hónap utolsó napján…

14 óra telt el azóta...