Teszt

Ízig-vérig szimmetrikus – White Shark Arthur gamer egér teszt

A múlt heti White Shark egér után maradunk ennél a szegmensnél és egy újabb rágcsálót veszünk górcső alá. A mostani alanyunk neve is összhangban van a „kerekasztal lovagjai” tematikával, hiszen a legendák szerint 5. és 6. században uralkodó Artúr király nevét viseli magán. Ezúttal is egy meglehetősen olcsó perifériáról beszélhetünk, reméljük most sem kell csalódnunk a White Shark termékek ár-érték arányában.

A csomagolás/doboz és a nyers adatok

  • Súly: 100 gramm
  • Méret (mm): 126x67x39
  • Szenzor, chipset: Pixart A3325
  • Kapcsolók: 10 millió kattintásra hitelesített kapcsolók
  • Gyorsulás: 20 G
  • Szín: Fekete
  • Kábel hossza: 1.8 méter
  • Polling rate: 1000 Hz
  • Talpak típusa: PTFE

Az Arthur már az új White Shark termékeknél megszokott, letisztultabb, fehér háttérrel rendelkező designt kapta meg, a Morholthoz hasonló formában. A doboz elejét ezúttal is kinyithatjuk, hogy megtekintsük az egeret, ám a kivételhez már hátulról kell nekifognunk. Extra tartozékok ezúttal sem járnak, ám ebben a kategóriában bőven eltekinthetünk ettől.

Külalak, gombok

Az egeret a 126 mm-es hossza és 100 grammos súlya a közepes/nagyok táborába sorolja. A súlyát nem neveznénk nagyon nehéznek, pár évvel ezelőtt még ez volt az átlagos érték, de manapság azért már 60 gramm alatti perifériákkal is találkozhatunk. A kialakítása a balkezes felhasználóknak is kedvez, hiszen amellett, hogy teljesen szimmetrikus a ház kialakítása, az oldalsó gombokat is megtaláljuk mindkét oldalon. Jár a pirospont, hiszen sok esetben ezeket csak jobb oldalra helyezik el a gyártók. A két-két oldalsó, jobb/bal klikk és görgő mellett találunk még 2 gombot a görgő alatt is, így 9 gombot szabhatunk testre.

A gombok alatt ebben az esetben is 10 millió kattintásra hitelesített, feltehetőleg Huano márkájú kapcsolókat találhatunk. A nyomásérzetet ez mit sem befolyásolja, a tartósság lesz igazán kérdéses, de ez pár hét alatt nem derül ki. Az oldalsó gombok viszonylag kicsik, de így is könnyedén megtalálja az ujjunk azokat. A két oldalán egy gumírozottnak tűnő, lyukacsos műanyag felületet is találunk. Ennek hála talán nehezebben csúszik ki a kezünkből az egér, valódi guminak jobban örültünk volna azért. Az egér a használat során nem recsegett, nem ropogott. Minden egyes gombja határozott és kellemes kattintási élménnyel látja el a felhasználót. Az egyetlen amibe bele lehet kötni az a görgő, nem igazán lehet érezni a lépéseket, de sokak kedvelik az ilyenfajta viselkedést, így ezt a szubjektív hibák közé sorolnánk.

 

A Morholt UPE talpaival ellentétben itt már bizony ismét minőségi PTFE kapott helyek, így a csúszással sem lesz gond, használjunk bármilyen egérpadot. A manapság divatos RGB világítás sem maradhatott le. A görgő, a White Shark logó és az egér elején egy dedikált rész ami igazán hangsúlyos, de a lyukacsos kialakításnak hála több helyen is átsejlik még a fényáradat. A kábel fonott fajta, de nem a legrugalmasabb, így mindenképp ajánlott egy mouse bungee is hozzá. Sajnos az egér felülete meglehetősen könnyedén gyűjti az ujjlenyomatokat, ám a használati értékéből mit sem von ez le.

A szenzor

A specifikációt elolvasva hamar kiderülhet, hogy a PixArt A3325-re hallgató fejlesztése került az egérbe, így bizakodóak voltunk a tényleges megizzasztás előtt. Ráellenőriztünk a polling rate-re és egy-egy hevesebb egérrántásra, de nem tapasztaltunk sehol sem problémát, legyen szó egy-egy keményebb Valorant Operator rántásról vagy épp egy intenzív Fortnite build fightról. A szenzort a többi PixArt 3360/3366/3389 variánshoz hasonlóan érdemes ~1800 CPI/DPI alatt használni kompetitív körülmények között, az esetlegesen megnövő jitter és a nem kívánt smoothing / input lag elkerülése érdekében

Szoftver

Ismételten kapunk egy teljesen jól működő , ámbár nem túl designos szoftvert is. Állíthatjuk az RGB világítást, létrehozhatunk makrókat, személyre szabhatjuk a gombokat, a DPI lépéseket vagy épp a polling rate-et. Nem nagyon lehet belekötni a kinézeten kívül, ám nincs mindig szem előtt a szoftver, így elhanyagolható hiányosság.

Verdikt

Ha tízezer forint környékén szeretnénk egy nem túl nehéz, szimmetrikus kialakítású, korrekt szenzorral ellátott egeret, akkor jó helyen járunk. Az RGB fanatikusok is örülhetnek, hiszen igazán hangulatos megvilágítást kapott a White Shark Arthur. Ha sikerül kompromisszumot kötnünk egy-két hiányossága miatt, akkor bátran berakhatjuk a virtuális kosarunkba a perifériát.

 

 

Arpi

Korábbi cikkek

Meghalt a Nokia, éljen a Nokia! Nincs több okosmobil, de a márka nem tűnik el

Gábor János 2024.02.01. - Elég egyértelmű jelzést küldött a Nokia készülékeket gyártó cég arról, hogy…

42 perc telt el azóta...

A taxisok élete nem csak játék és mese – Ilyen lesz a Taxiszimulátor

2024.02.01. - A Maxis műfajt teremtett 1989-ben, amikor piacra dobták a SimCity-t. A városi életet…

46 perc telt el azóta...

Váratlan, nagyobb frissítést kapott a Modern Warfare III – Ezek élesedtek

2024.02.01. - Azt már a Call of Duty fejlesztői is megerősítették, hogy február 7-én érkezik…

1 óra telt el azóta...

Bejelentkezhetett a Dungeons and Dragons jogokért a kínai Tencent?

2024.02.01. - A Dungeons and Dragons egy népszerű, fantasy világban játszódó, nyílt végű asztali szerepjáték.…

2 óra telt el azóta...

7 realisztikus vadászszimulátor, aminek a trófeáid között a helye

Gábor János 2024.02.01. - Bár bízom benne, hogy sosem lőttél/lőnél le egy állatot (se), a…

2 óra telt el azóta...

Olyan menő Xbox kontrollereket mutattak be, hogy rögtön a tárcádhoz nyúlsz

2024.02.01. - Megmondom őszintén, annyire nem vagyok nagy rajongója az Xbox kontrollerek kialakításának, de el…

3 óra telt el azóta...