Tech/Tudomány

Nem vicc, ez a valóság: Két NFT-s hamisító azon vitázik, melyikük az igazi csaló

Az NFT tartalmakról néha embert próbáló feladat eldönteni, hogy komolyan, vagy csak úgy viccből léteznek egyáltalán, bár ezen a kérdésen minden bizonnyal a belőlük mesésen meggazdagodók aligha lamentálnak egy percet is.

Mondjuk a legújabb parodisztikus történet főszereplői erősen megdolgoznak azért, hogy az egész blokkláncon alapuló hitelesítő módszert a nevetség tárgyává tegyék. Két csaló ugyanis, akik valódi NFT-n üzletelő művészek munkáit hamisítják, azon kezdtek el vitázni, hogy melyikük az „igazi”csaló. Bizony, 2022-re oda is eljutottunk, hogy ez az NFT-nek köszönhetően minden probléma nélkül megtörténhet.

A két főhősünk akár egy újabb Monty Python filmet is inspirálhatnának, hiszen mindkettejüknek ugyanaz a kreatív ötlet jutott eszébe: fogják az egyik leghíresebb és legtöbbet érő NFT-s művészeti kollekciót, és annak összes képét letükrözik, majd felrakják az NFT-piacterek egyikére, hátha megveszi valaki. Egészen konkrétan a híres majomképes Bored Ape Yacht Clubról (BAYC) van szó, aminek tükrözött másolatait (tisztelegve egy másik csaló előtt) PHAYC-re és PAYC-re (Phunky Ape Yacht Club) kereszteltek.

Jól érted: ezek a kollekciók mindösszesen annyiban térnek el az eredetitől, hogy a képeken szereplő majmok jobb helyett balra néznek .

Mindkét csalás a leírásaik alapján a DMCA elleni küzdelmet tűzte a zászlajára, ami azért is különösen vicces, mert most azon vitáznak egymással, hogy melyikük volt az első és „eredeti” másolat. Ezt azért is volna fontos eldönteni, mert így egymás értékét erodálják, bár a végkifejlet tekintetében ez talán már teljesen mindegy. A kis csatározásukkal ugyanis alaposan felhívták magukra a figyelmet a közösségi oldalakon, vagyis az eredeti művészek bármikor rájuk szállhatnak.

Mondjuk már így is irdatlan sok pénzt kerestek az NFT viccükkel. A Coindesk szerkesztője, Tracy Wang szerint ugyanis csak a PAYC-projekt 1496 eladásból körülbelül 60 ETH-t, mintegy 74 millió forintot hozott a hamisítónak, ezzel szemben a másik csalás, a PHAYC 500 Ethert, vagyis 583 millió forintot csinált a kóklernek.

Azt hiszem sokan bármelyik összegért hajlandóak lennének ekkora viccet csinálni magukból, elvégre kisebb túlzással a munka nagy része pár jobb és bal klikkben teljesen kimerül. Néha nehéz eldönteni, hogy a történet melyik része a legnagyobb poén.

via – The Verge, Bitcoin.com

 

Bódi Dániel

Korábbi cikkek

Ne is keresgélj tovább, ez most a Warzone legjobb közelharci fegyvere

2024.02.21. - A januári és februári időszak nem volt túl kegyes a Warzone játékosokhoz. A…

1 óra telt el azóta...

Világrekorder sebességekkel érkezik a Crucial legújabb SSD-je

2024.02.21. - Az elmúlt évtizedben hatalmas fejlődésen mentek keresztül a háttértárak. Sokáig csak merevlemezekkel találkozhattunk…

1 óra telt el azóta...

Teljesen megújulva térhet vissza CS2-be sokak kedvenc CS:GO pályája

2024.02.21. - Vannak olyan ikonikus pályák, melyeket még talán azok is ismernek, akik nem játszanak…

2 óra telt el azóta...

Hazánkba is megérkezik a Motorola piszok olcsó, AI telefonja

2024.02.21. - Manapság már senki sem lepődik meg azon, hogy egy új Apple vagy Samsung…

2 óra telt el azóta...

A 2024-es COD tényleg egyből érkezhet a Game Pass-ba? – Ezt tudjuk

2024.02.21. - A Microsoft hivatalosan 2022 januárjában jelentette be, hogy felvásárolnák az Activision Blizzardot. Azt…

2 óra telt el azóta...

Hirtelen duplájára nőtt az iPhone 15 akksijának élettartama

Bódi Dániel 2024.02.21. - Váratlanul duplájára nőtt az iPhone 15 akksijának élettartama - szúrta ki…

3 óra telt el azóta...