Teszt

VAVA Voom 24 – A megfizethető középszer

A hangszóróból a forgalmazó tesztpéldányt bocsátott a rendelkezésünkre, ezen teszteltük a működését, ám a cikk tartalmába nem szóltak bele, és nem kapták meg publikáció előtt.

A VAVA Voom 24 hangszóró első ránézésre stílusos, jó anyagból készült, simán jól mutat akár egy íróasztalon, akár egy kempingsátorban – csak kicsit kár, hogy a teljesítménye nem minden esetben támasztja ezt alá.

Sokat markol, keveset fog

Feltűnő a hangszóró két oldalán a két nagy mélynyomó, melyek arra engednek következtetni, hogy ütős basszust kapunk majd hangzás terén. Egy olcsóbb hangszóróhoz képest természetesen tényleg jól szólnak a mély frekvenciák is, ám hamar kiderülnek a hiányosságok.

Otthoni zenehallgatáshoz, sőt, még akár egy házibulihoz is szívesen ajánlanánk a hangszórót, ám amint kimegyünk a négy fal közül, elvész a basszus. Egy kempingben, tábortűz mellett már inkább csak elmegy. A két mélynyomó sem elég erős ahhoz, hogy a szabadteret bemozogják, pedig ha a többi tulajdonságát nézzük a hangszórónak, mintha épp erre tervezték volna.

Praktikus apróságok

A Voom 24 ugyanis IPX5 fröccsenésálló besorolást kapott, a nevében szereplő 24 pedig az üzemidőre utal – órákban. Az 5200 mAh-s akksi tényleg sokáig bírja, még ha a papíron 24 órát nem is feltétlenül tudja minden esetben hozni (valószínűleg csak a legkisebb terhelés mellett bírja eddig), 16-22 órát simán bír normál használat mellett, ami még így is bőven elég egy egész hosszú hétvégi túrázáshoz, ha csak esténként kapcsoljuk be.

A vízállóság jegyében néhány dolog lett csak feláldozva: az egyik a levehető gumi sapka a micro USB töltőcsatlakozón és a 3,5 mm-es jack dugó csatlakozója fölött (ez utóbbi amúgy külön pirospont, hiszen kábeles csatlakozással még tovább spórolhatunk az akksi üzemidején). A másik viszont a hangszóró tetején elhelyezett gombokat és mikrofont érinti: ezek sem lógnak ki a háromszög alakú testből, hanem egy vastag gumilap alatt vannak.

Ennek köszönhetően kifejezetten nehéz és kellemetlen nyomkodni ezeket a gombokat, a mikrofon hangzása pedig tompa, recsegős – bár jegyezzük meg, ezzel a hangszóróval a többség valószínűleg nem telefonálgatni fog. A gombokat viszont gyakran kéne használnunk: a hangszóró hangereje ugyanis furcsa módon nincs összekötve a telefon hangerejével. Külön kell felhangosítani maxra a hangszórót, hogy a telefon teljes hangerőspektrumát elérjük. Nehéz megítélni, hogy ez jó vagy rossz megoldás-e, de kétségtelen, hogy a hangszórópiacon mindenesetre szokatlan.

 

 

LEETeszteltük

Korábbi cikkek

Szex, idegen paraziták és Semmelweis doktor – Bődületes áprilisi film és sorozatkínálat a Netflixen

Bódi Dániel 2024.04.01. - Nem mintha eddig lehetett volna okunk a panaszra, de úgy tűnik…

3 óra telt el azóta...

CoD-osok figyelem: Egy játékos megalkotta az ultimate FPS kontrollert

2024.04.01. - Nagyon régóta megy a vita az FPS játékok körül, hogy kontrollerrel vagy billentyűzettel…

7 óra telt el azóta...

Figyelem: Jönnek a REKLÁMOK a Discordra, már napokon belül

2024.04.01. - Hogy egy kicsit kontextusba helyezzük a dolgokat, a Discord 2015-ös indulása óta azt…

7 óra telt el azóta...

Boldog szülinapot, Gmail! Sokan poénnak hitték, ma a legnagyobb óriás

Gábor János 2024.04.01. - Poénnak gondolták a felhasználók azt, hogy a Google e-mail szolgáltatást indít,…

8 óra telt el azóta...

Apple: ennyivel rosszabb a régi iPhone-od, mint az új

Gábor János 2024.04.01. - Azzal a könnyed felütéssel népszerűsíti új, összehasonlító aloldalát az Apple, hogy…

9 óra telt el azóta...

Igazán ütős Field Uprade-et hoz el Rebirth a Warzone új szezonjában

2024.04.01. - A Warzone és Modern Warfare III soron következő szezonjától már csak néhány nap…

10 óra telt el azóta...