Mindenkinek kell egy jó Gamer fejhallgató. A kérdés mindig az, hogy honnan induljunk és mennyit szánjunk rá. Ezúttal egy kiváló SteelSeries fejest teszteltünk!

Ha tudod, hogyan néz ki az Arctis 5 és 7, akkor pontosan tudod, hogy mit vársz el az Arctis 3 külsejétől. A szóban forgó heaset egy közepesen nagy, a fület teljesen betakaró modell, egy rugalmas szövetből készült fejpánttal megspékelve. A dizájn elegáns és visszafogott. Pozitívum, hogy könnyedén használhatjuk az Arctis 3-at repülőgépen, vonaton vagy autóban anélkül, hogy bármi kellemetlenségekbe ütköznénk. Nekem személy szerint korábban nem volt olyan fejesem, aminek lett volna bármilyen pereme, mindig a fülpárnákat lehetett igazítani a fejmérethez. Az Arctis 3 esetében ezt a rugalmas fejpánt kezeli, a hangszórók pedig egy műanyag gerincen helyezkednek el.

A bal fülön egy hangerőszabályzó kerék és egy mikrofon-némító gomb található, valamint elöl egy behúzható, rugalmas mikrofon. A jobb fülcsészében nincs semmi, ebből is látszik, hogy az egyszerűség volt a kulcsszó a fejlesztés során (talán az egyik gombot, vagy szabályzót át lehetett volna tenni a jobb oldalra, de ez csak szőrszálhasogatás). Ennek ellenére a gombok nincsenek zsúfolva, így nincs probléma az elrendezéssel.

Komfort

A SteelSeries kiemelkedően kényelmes fejhallgatókat készít, s ez alól az Arctis vonal sem volt kivétel. Az előtte lévő 5-ös és 7-eshez hasonlóan az Arctis 3 is rendkívül könnyen viselhető, köszönhetően a hajlékony fejpántnak és a nagy, plüss fülpoharaknak. Csak tedd fel, és a többiről a fejpánt gondoskodik!

A tesztelés során felpróbáltattam az Arctis 3-at egy barátommal is, hátha osztja a véleményemet a kényelemmel kapcsolatban.  Mivel nagyobb feje van, mint nekem, megjegyezte, hogy be kell állítania a fejpánt hevederét. Ennek ellenére, mivel a hevedert tépőzárral rögzítik, így sokféle fejformát képes befogadni, ráadásul ez az egész folyamat csak néhány másodpercet vett igénybe. Azt mondta, különösen örül annak, hogy a fejes milyen könnyű, így gyakran azt is elfelejtette, hogy egyáltalán rajta van.

Teljesítmény

Egy gamer fejhallgató persze mit sem ér akkor, ha kényelmes, ámde szörnyű a hangzása. Szerencsére az  Arctis 3 az egyik legjobban hangzó fejhallgató az árkategóriájában.

Kipróbáltam PC-n az Overwatch, a Call of Duty Warzone, League of Legends,  a The Witcher 3: Wild Hunt és a Final Fantasy XIV játékokkal, valamint egy maroknyi mobil és PS4 címmel is. A fülhallgató jól teljesített minden fronton, ráadásul azt sem mondhatnám, hogy az egyik játékstílusban jobban teljesített volna, mint egy másikban.

Konzolos és mobilos játékok esetlében az Arctis 3 előre meghatározott hangtérben továbbítja a hangot. A hangmunka, a hanghatások és a zene elég jól kiegyensúlyozottan csorgott át a hangszórókon.

PC-n sokkal több lehetőségem volt, köszönhetően a SteelSeries Engine 3 szoftvernek, amely lehetővé teszi a térhangzás és a kiegyenlítési lehetőségek testreszabását. A tökéletes  hangzáskép megszerzése meglehetősen sok bütykölést igényelt játékonként. Ám ha személyre szabtuk az élményt, akkor nem lehetett hangzásbeli különbséget tenni egy Witcher-szerű kalandjáték, vagy éppen egy háborús lövölde között. Sőt, meg kell, hogy mondjam, meglepően jól teljesített az Arctis 3 a Warzone-ban. Szinte minden apróbb neszt tisztán ki tudtam venni, amit nem, az meg inkább a játék hibája volt, mint a fejesé. A többi címben nem volt feltétlenül fontos a magas hangminőség, viszont a Witcher fülbemászó dallamai kifejezetten tisztán szűrődtek át a fejhallgatón.

Tulajdonságok

Két drágább változatától eltérően az Arctis 3 nem kínál USB-kapcsolatot. Mint ilyen, azt hittem, hogy nem kínál semmilyen szoftveres lehetőséget, de tévedtem. Ha regisztráljuk a fejhallgatónkat a SteelSeries weboldalán és hozzákötjük a fiókunkhoz, akkor valóban 3,5 mm-es audiocsatlakozón keresztül módosíthatjuk a hangszínszabályzót és a térhatású hangprofilokat. A probléma csak az, hogy ez rettenetesen macerás.

Ha veszünk egy SteelSeries Arctis 5 készüléket  és módosítani akarjuk annak a beállításait, egyszerűen csatlakoztatnunk kell a fejhallgatót, megnyitni a SteelSeries Engine 3 szoftvert és mehet is a menet. A SteelSeries Arctis 3 esetében viszont be kell dugni, el kell látogatnia a SteelSeries weboldalra, létre kell hozni egy SteelSeries fiókot, be kell jelentkezni az említett fiókba, aztán be kell gépelni egy hosszú termékkódot, meg kell nyitni a Engine 3 szoftvert, ismét be kell jelentkezni, s majd csak ez után vághatunk bele az állítgatásokba.

Legalább az Engine 3 szoftver megfelel a magas színvonalnak. Az új profilok létrehozása, a hangképek összekapcsolása játékokkal és az audio opciók módosítása egyszerű, intuitív folyamat, amely nem igényel sok időt. A termék regisztrációja és a szükséges bejelentkezés kissé lefelé húzza a folyamatot, de ideális körülmények között minden jól működik.

A mikrofon egy kiváló minőségű modell, amely gazdag, tiszta hangzást nyújt. Viszont egy kicsit túl nagy hangsúlyt fektet az „sz” és a „p” hangokra. Bármely többjátékos játékhoz kiválóan használható, ám úgy gondolom, hogy a profi videózáshoz, vagy streameléshez egy fokkal komolyabb eszközre lesz szükség.

Zene

A zenék terén is remekel a modell. Viszont itt is ajánlott, hogy előtte egy kicsit foglalkozzunk a speciális beállításokkal. A zene és az ének közötti egyensúlyt szépen kezeli a készülék, még akkor is, ha nem minden esetben mondanám tökéletesnek. A magas és mély  is szépen kiegyensúlyozódik, minden általam tesztelt műfajjal megbirkózott (RnB, Pop, Dupstep, EDM, Drumstep, stb.).

Verdikt

A SteelSeries Arctis 3 egy kifejezetten jó fejhallgató. Nem a legnagyszerűbb, hiszen ott vannak a nagy tesók (Arctis 5 és 7), viszont az árkategóriájának az egyik, ha nem a legjobbja. Érezhetően jobb, mint például egy HyperX Cloud II, viszont a szoftveres bajlódások és a zenés teljesítménye egy kissé visszafogja abban, hogy a csillagok közé emelkedjen.

Ha a teszt felkeltette az érdeklődésed a SteelSeries termékek iránt, érdemes benézned Webshopunkba, ahol most többhöz akciós áron juthatsz hozzá!

 

Összefoglalás

Kényelem és minőség elérhető áron – SteelSeries Arctis 3 teszt


Szerzői értékelés

8

A SteelSeries Arctis 3 egy kifejezetten jó fejhallgató. Nem a legnagyszerűbb, hiszen ott vannak a nagytesók (Arctis 5 és 7), viszont az árkategóriájának az egyik, ha nem a legjobbja. Érezhetően jobb, mint például egy HyperX Cloud II, viszont a szoftveres bajlódások és a zenés teljesítménye egy kissé visszafogja abban, hogy a csillagok közé emelkedjen.

Kiváló hangzás (főleg PC esetében)

Kényelmes

Tiszta mikrofonhangzás

Nehéz személyre szabni

A zene csupán PC-n minőségi

A többi Arctis lenyomja minden fronton

Olvasói értékelés

0

×