Gaming

760 millió forint értékű CS:GO profilt takarítottak ki ismeretlen hackerek

Akár a Nagy Pénzrablás című Netflix-sorozat újabb évada is lehetne a mostani rablósztori, pedig mindez a korunk valósága, ami akár minden nap megtörténhet. Manapság ugyanis, amikor az emberek önfeledten öntik a pénzüket különböző játékokban létező virtuális tárgyakba és kinézetekbe, az olyan profilok, amelyek több ritka szajréval vannak kitömve különösen sokat tudnak érni.

Az ilyen profilok sokszor őrületes pénzekért, akár vagyonokért cserélhetnek gazdát az online piactereken, legyen szó egy legjobb játékosoktól roskadozó FIFA Ultimate Team, egy teljesen kimaxolt Apex Legends, egy mindent is tartalmazó Fortnite, vagy egy legeslegritkább skineket rejtő Counter Strike-fiók. És akár hiszed, akár nem, ezek sokszor sokkal többet érnek, mint teszem azt egy nagyobbacska családi ház.

Emiatt pedig a hackerek is előszeretettel vadásznak ezekre az értékes profilokra, melyeket eltérítve pillanatok alatt mesés gazdagságra tehetnek szert. Ezúttal pedig valakinek, vagy valakiknek sikerült eltérítenie a világ egyik, ha nem a legértékesebb CS:GO profilját,

ami több mint 2 millió dollár, körülbelül 760 millió forint értékű digitális tartalmat őrzött.

A legendás CS:GO-fiók azonban érdekes egy dolog, ez ugyanis inkább amolyan széfként funkciónál. A tulajdonosról nem sokat tudni, sokat úgy vélik, hogy a szaúd-arábiai királyi család egy tagja lehet, aki még csak nem is játszik a játékkal, az viszont bizonyos, hogy ő rendelkezik a világ legritkább CS:GO skinjeivel, melyek több esetben darabonként 21 millió forintot is érhetnek.

A dolog komolyságát pedig mi sem bizonyítja jobban, hogy az ilyen esetektől jellemzően elhatárolódó Valve is beavatkozhatott, és a lopott fiókról eladott cuccokat eltüntette az új tulajdonosok gyűjteményéből. Azt sajnos nem tudni, hogy mi lesz, vagy mi lehet a történet vége, hiszen egyelőre az sem világos, hogy a hackerek miként törhették fel a valószínűleg minden létező biztonsági funkcióval védett fiókot.

Az eset azonban ismét rámutatott arra, hogy manapság mennyi érték lehet a digitális térben, a legnépszerűbb játékokban. Erre lehetnek hasonló példák az NFT-k, melyek némelyike több tízmillió dollárt is érhet, pedig a többségének nincsen fizikai leképzése. Ez a technológia azonban ha a lopást nem is, de a hamisítást meggátolja azáltal, hogy a blokkláncon kvázi megjelöli az eredeti digitális alkotást, amit aztán egy tárcához – profilhoz kötnek.

via – PCGamesN, Games Radar+

 

Bódi Dániel

Korábbi cikkek

25 éves Easter Eggekre bukkantak az AMD ikonikus processzorán

2024.02.10. - Az eredeti AMD Athlon (vagy más néven Athlon Classic) 1999-ben jelent meg a piacon.…

30 perc telt el azóta...

Régóta kért fejlesztéssel bővül a Windows – Végre eltűnik a régi menü

2024.02.10. - A Microsoft műhelyében nem állt meg a munka az elmúlt időszakban sem. Az…

1 óra telt el azóta...

Így szereld fel a Warzone friss és ütős fegyverét, a BP50-et

2024.02.10. - A Warzone Season 2 frissítése rendesen átrendezte a játék metáját. Ahogy az lenni…

2 óra telt el azóta...

Tűzveszélyes cuccokat árul a Temu és a TikTok? – Egy vizsgálat szerint igen

2024.02.09. - Nincs is annál jobb érzés, mint amikor nagyon vágyunk valamire, majd az felbukkan…

16 óra telt el azóta...

Te is lehetsz a Google idegenvezetője – király újdonság a Mapson

Gábor János 2024.02.09. - Nagyon ráfeküdt az AI-fejlesztésekre a Google, amelynek Maps alkalmazásába hamarosan az…

16 óra telt el azóta...

Remek skineket és tárgyakat tartogat a Call of Duty Season 2 Battle Pass

2024.02.09. - Február 7-én hivatalosan is elstartolt a Warzone és MW III második, közös szezonja.…

16 óra telt el azóta...