Hackertámadás miatt Palermo városa 30 évet utazott vissza az időben
A digitális rendszerekkel működő szolgáltatások jelenleg teljesen elérhetetlenek az olasz városban.
A digitális rendszerekkel működő szolgáltatások jelenleg teljesen elérhetetlenek az olasz városban.
A digitális rendszerekkel működő szolgáltatások jelenleg teljesen elérhetetlenek az olasz városban.
Olaszország ötödik legnépesebb városát, a dél-olaszországi Palermót pénteken kibertámadás érte, aminek hatására tulajdonképpen 30 évet utaztak vissza az időben. A kibertámadás elsősorban a kormányzati szerveket érintette, az viszont számos, az emberek hétköznapi életét befolyásoló rendszerre és szolgáltatásra kritikus hatással volt, melyek azóta is elérhetetlenek.
A szakemberek napok óta dolgoznak a rendszerek helyreállításán, de nagyon úgy tűnik, hogy egyelőre mindhiába. Több helyi médium szerint nem működnek a kamerás megfigyelőrendszerek – térfigyelő kamerák, leállt az önkormányzat összes szolgáltatása, a rendőrség műveleti központja is teljesen elérhetetlen, a turisták nem tudnak online jegyet foglalni a múzeumokba és színházakba, de még a sporteseményekre sem lehet online foglalást intézni.
Palermo
Az egyik legnagyobb probléma talán, hogy a korlátozott forgalmú övezetekbe emiatt lehetetlen “zóna kártyákat” váltani, ami mindenképpen szükséges, ha valaki a történelmi városközpontba szeretne látogatni. A rendőrség ez idő alatt így nem szab ki bírságot az esetleges szabálysértésekért.
Azt egyelőre nem tudni, hogy melyik hackercsapat állhat a támadás mögött, és azt is csak valószínűsíthetni lehet, hogy milyen fajta támadást hajtottak végre. Többen az oroszbarát Killnet csoportot sejtik a palermói incidens mögött, aminek tagjai a közelmúltban többször is megfenyegették az ukrajnai háború ellen fellépő országokat, úgy Olaszország kormányát is.
A csapat ugyanakkor DDoS-támadásokról ismert, míg Palermóban – a Bleeping Computer szerint – valószínűleg zsarolóvírus-támadás történhetett, ugyanis az érintett rendszereket azonnal offline állapotba kapcsolták és elszigeteltek a hálózattól, ami az egyik jellemző módja a vírus terjedésének meggátlásának.
Mit csinálnak a hackerek az adataiddal, miután ellopták őket?
4G LTE Router 300 4G LTE Router 300 Ossza meg 4G LTE Internet kapcsolatát, bárhol bármely eszközével! Túlterhelt vagy lassú… tovább »
25 990 Ft- 4G LTE internet kapcsolatát bárhol - Helyezze be a SIM kártyáját, és azonnal élvezheti az internet kapcsolatot, akár 150 Mbit/s sebességgel - 2db SIM kártya adapter (A SIM-kártya nincs benne) - Internet kapcsolat bármely Wi-Fi eszközével akár 300 Mbit/s sebességgel - 2db leszerelhető külső antenna a jobb 4G LTE teljesítményért - 4x Ethernet LAN port a vezetékes csatlakozáshoz az internetre
Strong 4G LTE Router 300M Ossza meg 4G LTE Internet kapcsolatát, bárhol bármely eszközével! Túlterhelt vagy lassú internet… tovább »
22 990 Ft- Ossza meg a 4G LTE internet kapcsolatát bárhol, bármelyik vezetékes vagy Wi-Fi eszközével - Rendkívül kompakt és elegáns kialakítás - Akár további beállítások nélkül is használhatja: Csak helyezze be a SIM kártyáját, és azonnal élvezheti az internet kapcsolatot, akár 150 Mbit/s sebességgel - Szolgáltató független termék, hogy mindig kihasználhassa a szolgáltatók legjobb ajánlatait. - 1x Nano-mikro SIM-kártya adapter bármilyen típusú SIM-kártyához - 1x Ethernet port bármilyen vezetékes eszköz internethez történő csatlakoztatásához - 2x levehető külső antenna SMA csatlakozókkal a jobb 4G LTE teljesítmény érdekében - Ossza meg az internet kapcsolatát bármely Wi-Fi eszközével akár 300 Mbit/s sebességgel
Igazán nem számítottak a fiatal hackerek arra a rajtaütésre, amit a napokban kellett átélniük, miután a rendőrség lecsapott.
DV | aug. 12. 10:00
Elkapták a világszinten üldözött trójai vírus fejlesztőt, akiről kiderült, hogy épp csak a 15-öt töltötte, amikor elkészítette a veszélyes, szexuális bűncselekményekre használt programot.
deankadani | júl. 31. 14:56
Egyre kreatívabb módon próbálkoznak a hackerek, ám egy kis odafigyeléssel könnyen segíthetünk magunkon.
Arpi | júl. 08. 14:30
Erre most tényleg érdemes odafigyelni, ugyanis sokak számár nagyon megtévesztő lehet a csalás, amellyel eltérítik a Facebook-profilokat.
deankadani | jún. 29. 17:00
Száz százalékos biztonság sajnos nem létezik, megfelelő intézkedésekkel viszont közel a zéróra csökkenthetjük az esélyét, hogy feltörjék az Instagram-profilunk.
deankadani | jún. 29. 15:00
A CS:GO történetének legnagyobb rablását mutathatták be az ismeretlen hackerek.
deankadani | jún. 23. 11:11
Egyes csalók számára a játékból való kitiltás lehet a legkisebb gond.
DV | jún. 17. 17:05
Kicsi a bors, de brutálisan erős – szokták is mondani, amit most egy pici, de komoly tűzerővel rendelkező botnet is bizonyított.
deankadani | jún. 15. 16:00
A hackerek egyre több és több Facebook-fiókhoz nyernek hozzáférést, melyeket további támadásokra használnak fel.
deankadani | jún. 09. 13:02