A Valorant mondhatni már most győzelmet aratott a CS:GO felett azzal, hogy a Game Awards-on máris 3 jelölést kapott.
A Valorant idén mondhatni berobbant a videojáték életbe, és talán mondani sem kell, hogy a Riot Games egyértelműen a CS:GO riválisának szánta a játékot. Úgy tűnik, a terve sikeresnek mondható, hiszen ha csak a Game Awards jelöléseit nézzük, a Valorant az élen áll.
Megszülettek az idei Game Awards jelöltjei.
Bár annak ellenére, hogy a CS:GO még mindig rengeteg játékos számára az első helyen áll a műfajban, maga a játékipar másképp tekint arra, hogy kinek jár az elismerés. Az ipar megkedvelte a játékot, ami megjelenik a Game Wards jelölésekben is.
Persze az Among Us, a Fall Guys és az Animal Crossing szintén jelölve lettek a legjobb multiplayer kategóriában, a Valorant és a Call of Duty: Warzone mellett. A CS:GO ugyanitt nem kapott jelölést.
A Valorantot további két kategóriában jelölték díjra, miközben a CS:GO csupán egyetlen jelölést érdemelt ki (legjobb Esports játék). Ebben a kategóriában szintén jelölték a Valorantot is.
Íme, a Game Awards 2020 kategóriáinak és jelöltjeinek listája:
Best Esports Game
- Call Of Duty: Modern Warfare
- Counter-Strike: Global Offensive
- Fortnite
- League Of Legends
- Valorant
Best Esports Team
- DAMWON Gaming / League of Legends
- Dallas Empire / Call of Duty
- San Francisco Shock / Overwatch League
- G2 Esports / League of Legends
- Team Secret / DOTA2
Best Family
- Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
- Crash Bandicoot 4: It’s About Time (Toys for Bob/Activision)
- Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic/Devolver)
- Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios/Nintendo)
- Minecraft Dungeons (Mojang/Double Eleven/Xbox Game Studios)
- Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems/Nintendo)
Best Fighting
- Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works/Cygames)
- Mortal Kombat 11/Ultimate (NetherRealm Studios/WB Games)
- Street Fighter V: Champion Edition (Dimps/Capcom)
- One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft/Bandai-Namco)
- UNDER NIGHT IN-BIRTH Exe: Late[cl-r] (French Bread/Arc System Works)
Innovation in Accessibility
- Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
- Grounded (Obsidian/Xbox Game Studios)
- HyperDot (Tribe Games)
- The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)
- Watch Dogs Legion (Ubisoft Toronto/Ubisoft)
Game of the Year
- Animal Crossing: New Horizons
- Doom Eternal
- Final Fantasy VII Remake
- Ghost of Tsushima
- Hades
- The Last of Us Part II
Best Esports Event
- BLAST Premier: Spring E2020 European Finals (CS:GO)
- Call of Duty League Championship 2020
- IEM Katowice 2020 (CS:GO)
- League of Legends World Championship 2020
- Overwatch League Grand Finals 2020
Best Esports Host
- Eefje “Sjokz” Depoortere
- Alex “Machine” Richardson
- Alex “Goldenboy” Mendez
- James “Dash” Patterson
- Jorien “Sheever” van der Heijden
Best Action Game
- DOOM Eternal (id Software/Bethesda)
- Hades (Supergiant Games)
- Half-Life: Alyx (Valve)
- Nioh 2 (Team Ninja)
- Streets of Rage 4 (DotEmu)
Best Action/Adventure Game
- Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
- Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)
- MARVEL’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games/SIE)
- Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios/Xbox Game Studios)
- Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn/EA)
- The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)
Best Audio Design
- DOOM Eternal (id Software/Bethesda)
- Half-Life: Alyx (Valve)
- Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)
- Resident Evil 3 (Capcom)
- The Last of Us Part 2 (Naughty Dog/SIE)
Best Community Support
- Apex Legends (Respawn/EA)
- Destiny 2 (Bungie)
- Fall Guys (Mediatonic/Devolver)
- Fortnite (Epic Games)
- No Man’s Sky (Hello Games)
- Valorant (Riot Games)
Content Creator of the Year
- Alanah Pearce
- NickMercs
- TimtheTatman
- Jay Ann Lopez
- Valkyrae
Best Debut Game
- Carrion (Phobia Game Studio/Devolver)
- Mortal Shell (Cold Symmetry/Playstack)
- Raji: An Ancient Epic (Nodding Heads Games)
- Röki (Polygon Treehouse/CI Games)
- Phasmophobia (Kinetic Games)
Best Art Direction
- Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
- Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)
- Hades (Supergiant Games)
- Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios/Xbox Game Studios)
- The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)
Best Ongoing Game
- Apex Legends
- Destiny 2
- Call of Duty: Warzone
- Fortnite
- No Man’s Sky
Best Performance
- Ashley Johnson (Ellie – The Last of Us Part II)
- Laura Bailey (Abby – The Last of Us Part II)
- Daisuke Tsuji (Jin Sakai – Ghost of Tsushima)
- Logan Cunningham (Hades, Poseidon, Achilles, Charon & more – Hades)
- Nadji Jeter (Miles Morales – Marvel’s Spider-Man: Miles Morales)
Best Multiplayer
- Animal Crossing: New Horizons
- Among Us
- Call of Duty: Warzone
- Fall Guys: Ultimate Knockout
- Valorant
Best Mobile Game
- Among Us
- Call of Duty Mobile
- Genshin Impact
- Legends of Runeterra
- Pokemon Café Mix
Best Independent Game
- Carrion
- Fall Guys: Ultimate Knockout
- Hades
- Spelunky 2
- Spiritfarer
Best Narrative
- 13 Sentinels: Aegis Rim
- Final Fantasy 7 Remake
- Ghost of Tsushima
- Hades
- The Last of Us Part 2
Best Score/Music
- Doom Eternal
- Final Fantasy 7 Remake
- Hades
- Ori and the Will of the Wisps
- The Last of Us Part 2
Best Art Direction
- Final Fantasy 7 Remake
- Ghost of Tsushima
- Hades
- Ori and the Will of the Wisps
- The Last of Us Part 2
Best VR/AR Game
- Dreams (Media Molecule/SIE)
- Half-Life: Alyx (Valve)
- MARVEL’s Iron Man VR (Camoflaj/SIE)
- STAR WARS: Squadrons (Motive Studios/EA)
- The Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance Interactive)
Best Strategy/Sim Game
- Crusader Kings III (Paradox Development Studio/Paradox)
- Desperados III (Mimimi Games/THQN)
- Gears Tactics (Splash Damage/The Coalition/Xbox Game Studios)
- Microsoft Flight Simulator (Asobo/Xbox Game Studios)
- XCOM: Chimera Squad (Firaxis/2K)
Best Sports/Racing
- Dirt 5 (Codemasters Cheshire/Codemasters)
- F1 2020 (Codemasters Birmingham /Codemasters)
- FIFA 21 (EA Vancouver/EA Sports)
- NBA 2K21 (Visual Concepts/2K)
- Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (Vicarious Visions/Activision)
Best Role Playing Game
- Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
- Genshin Impact (miHoYo)
- Persona 5 Royal (Atlus, P Studios)
- Wasteland 3 (inXile Entertainment/Koch)
- Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio/Sega)
Games for Impact
- If Found … (DREAMFEEL/Annapurna Interactive)
- Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboard Computer/Annapurna Interactive)
- Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
- Tell Me Why (Dontnod Entertainment/Xbox Game Studios)
- Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)
Best Esports Player
- Ian “Crimsix” Porter / Call of Duty
- Heo “Showmaker” Su / League of Legends
- Kim “Canyon” Geon-bu / League of Legends
- Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro / Call of Duty
- Matthieu “ZywOo” Herbaut / CS:GO
Te melyik játékra szavaznál?